Başlangıç » Site ve Benim Hakkımda » Benim Hakkımda

Benim Hakkımda

1982 yılında Eskişehir’de doğdum. İlk öğrenimimi  de burada tamamladım. 1996 yılında şimdiki adı Bursa TOFAŞ Fen Lisesi olan, Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesi’ni kazandım. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümüne girdim ve biraz ağır yol alarak, öğrenciliğin son sınırlarını zorlayarak 2007’de bitirdim.

Büyük bir şirketin bünyesinde part-time olarak 16 aylık güzel anılar ve arkadaşlıklarla geçen bir iş tecrübem oldu. Ardından Tuzla tersaneler bölgesinde özel bir tersanede 1,5 yıl boyunca proje mühendisi yardımcısı ve kalite kontrol mühendisi olarak çalıştım. Bu işimden de  askerliğimi tamamlamak üzere ayrıldım.

Ağustos 2009’da askere gittim.Askerlik dönüşü bir süre iş bulamayınca Şubat – Ekim 2011’de Uzakyol Vardiya Mühendisliği için açık deniz stajımı yaptım.

Eylül 2012 – Ağustos 2017 arasında özel bir denizcilik şirketinin kara tarafında çalıştım. Eylül 2018’den beri yine özel sektörde bir denizcilik firmasının teknik departmanında çalışmaktayım. Gemilerde planlı bakım sistemi (PMS) kurulumu, MRV, SEEMP, EMS konuları ile ilgileniyorum.

Ayrıca yaptığım işlere destek olması, kolaylaştırması için Microsoft .NET platformunda C# dili ile bazı yazılım çözümleri geliştiriyorum.

——————————————————————-

Mehmet KILIÇ

——————————————————————-

%d blogcu bunu beğendi: